AUTOPORTÉT

březen 2021

Autoportrét je výtvarné dílo, na němž autor formou portrétu zachytil svou vlastní podobu. (Wiki)

______________

Kromě projektů a témat, které si sleduje každý z nás sám za sebe, pracujeme ve Verum Photo na tématech společných, dlouhodobých i krátkodobých. Jedno z takových se skrývá pod zastřešujícím názvem Autoportét.

______________

Kevin V. Ton
S nostalgickým zármutkem sleduju v online přenosu, jak se čím dál rychleji rozplývá „můj svět“. Zrcadlením se a projekcí sebe samého s následným zachycováním v zobrazovacích zařízeních dneška, snažím se s dostatečným nadhledem pozorovat, jak se rodí svět příští.

Tom Řechtáček
Styl focení a témata, kterým se dlouhodobě věnuju, samozřejmě ovlivňují i vizuální podobu vlastního autoportrétu. Jistá „ušpiněnost“ a ponurost, se tedy promítají i do zachycení sebe sama, navíc podpořené všednodenní, šedou kulisou města.

Tadeáš Plachý
Mám takovou svojí tradici, když mi zbývá na filmu poslední volné políčko, snažím se najít nějakou lesklou plochu, kde vyfotím svůj odraz. Letos jsem moc filmů ještě nenafotil, natož abych našel venku vhodnou plochu. Musel jsem tedy k autoportrétu přistoupit trochu jinak, než jsem zvyklý.

Petr Machan
Žene nás touha objevovat.
Žene nás kupředu, s lehkým úsměvem čekáme nečekané.
V takových chvílích poodhalujeme masku všedních dní.
V takových chvílích je dobré zmáčknout spoušť.

Martin Bouzek
Jsem chronický vodák a divoká voda je nedílná součást mého života. Představa byla jasná, součástí portrétu musí být voda. Fotografie vznikla v umyvadle naší koupelny.

Chirill Cerepenko
Fotit autoportrét je zvláštní. Nemusíš mluvit, ani nikomu vysvětlovat jak se má postavit. Focení sebe samého skýtá skoro neomezené možnosti. Vždycky je dobré se podívat na sebe i ze strany.