VERUM PHOTO ZINY

Praha 2019 – 2020

Formou fotografických zinů vydávaných vlastním, hodně limitovaným nákladem, jsme si začali v roce 2019 vydávat své projekty. Společné i osobní. K dnešnímu dni jich máme venku jedenáct. Publikace jsou vytištěné klasickou technologií černobílého ofsetu, mají rozměr 125x176mm a rozsah od 30 stran včetně laminované obálky. 

Možnost zakoupit za jednotnou cenu 150 Kč, buď po domluvě při osobních setkáních, ve Fotoškoda nebo nás můžete kontaktovat zde.

ZIN VOLUME 001 SHADOW v našem světě může každý zrnko prachu vrhat svůj jedinečnej stín. První společný projekt VERUM PHOTO.
ZIN VOLUME 002ON THE ROAD – druhý společný fotografický projekt volně inspirovaný stejnojmennou knihou Jacka Kerouaca. Zin je zároveň katalogem k putovní výstavě. 
SINGLE LINE 001STREET WEDDING DAY – věnovaný všem, kteří se pokouší šťastně žít, bez ohledu na to, odkud přišli a jaké karty jim osud nadělil. Kapitola z dlouhodobého projektu sledujícího životy lidí žijících na samém okraji a přitom přímo v srdci Evropy. 
SINGLE LINE 002TITUL – pot, krev i sladká chuť vítězství. Takový je svět bojového sportu MMA, který jsem zachytil v rámci dokumentárního projektu.
SINGLE LINE 003 RUPO X Japan Gair aigo (外来語) – japonský výraz pro slovo převzaté do japonštiny Rupo (ルポ) – termín pro reportáž pocházející z francouzštiny. Dýchající megapole. Miniaturní příběhy běžící bočními uličkami. Zachycený, uchovaný na papíru.
SINGLE LINE 004 CAVALIER WAREHOUSE – dokumentární soubor odhalující skrytou poetiku manuální práce v prostředí expedičního skladu největších českých skláren.
SINGLE LINE 005 TBILISI – město plné historie, ale i současného života. Rád se potloukám jeho ulicemi, které skýtají bezpočet možností k fotografování.
SINGLE LINE 006OUTSIDE – dlouhodobý projekt přinášející pohled do životů lidí závislých na návykových látkách. Fotografie přibližující prostředí odvrácené strany ulice, psychiatrické léčebny nebo vězení.
SINGLE LINE 007DAILY LIFE – Každodenní život. V nekonečném údivu, den za dnem, krok za krokem, pokouším se zachytit prchavé fragmenty představení, kterému všichni společně říkáme život. 
SINGLE LINE 008LÁZENŠTÍ LIDÉ – Někde na dálnici Petr projel časovou branou, jež ho hodila o nějakých pětatřicet let do minulosti.  Časová brána na půl cesty mezi Prahou a Karlovou Studánkou je realita, děsivá a tragikomická, realita plná umakartových stolů, trvanlivých salámů Vysočina a Turistický, vlašského salátu a pečených jezevců. Vítejte v lázních. 
SINGLE LINE 009ZET – fotografický soubor nahlíží za dveře výrobní haly firmy ZET Kayaks nedaleko Prahy. Nabízí pohled na výrobu plastových kajaků a kánoí, které brázdí vody po celém světě a patří v dnešní době mezi světovou špičku.