ON THE ROAD – vernisáž výstavy / Kevin V. Ton

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 proběhla první společná výstava seskupení VERUM PHOTO. V Galerii pro onkologické pacienty, jejich blízké a podporující umělce patřící spolku Uměni proti rakovině z.s. http://www.umeniprotirakovine.cz představila šestice fotografů svůj roční projekt, společně se stejnojmenným ZINem. Výstava bude přístupná do začátku ledna příštího roku.

LALBAGH / Martin Bouzek

Tam musím…říkal jsem si v duchu, když mi Kateřina vyprávěla o slumu Lalbagh před mým posledním odjezdem do Indie. Lalbagh je jedním z několika slumů v indickém hlavním městě Dillí. Nachází v severní části Dillí u vlakové zastávky Azadpur, která je nedaleko od prestižní univerzity North Campus of Delhi University.

CHILDHOOD / Tom Řechtáček

Dětství je pro většinu lidí tou nejkrásnější etapou života. Etapou v níž je všechno nové, velké, čas ubíhá pomaleji. Etapou, kdy nemuseli řešit existenční problémy. Etapou, v níž je svět jednodušší, věci jsou buď dobré nebo špatné, černé nebo bílé. Etapou, kdy ještě všem říkali vše narovinu. Etapou, kdy se nálada dokázala změnit během vteřiny z totálního smutku do upřímného smíchu a naopak. Etapou, kdy každý den byl nové dobrodružství a rodiče uměli vyřešit jakýkoliv problém.

A přesně takovou etapu se snažím vytvářet pro svou dceru.

MARE / Tom Řechtáček

Moře, věčně se pohybující nekonečná masa vody.

Jako obyvatel malého státu uprostřed Evropy jsem jím pokaždé fascinován.

Stejně tak jsem pokaždé fascinován množstvím lidí, kteří každoročně na jeho pobřeží vyrážejí užít si pár dní své zasloužené dovolené. V plavkách a slunečních brýlích jsou lidé uvolněnější, vstřícnější a nastávají tak ideální podmínky pro focení.

Odhazují své montérky nebo obleky z kanceláří a spolu s nimi i ostych. Stávají se světáky. Fotografovi se tak nabízí celá škála situací, které poskytují možnost udělat zajímavý snímek.