LOĎ

ORLÍK / SRPEN 2023

Strávit pár dní na pronajaté lodi zní jako fajn nápad.
Objednávám ji na 3 dny v první půlce srpna, protože vrchol sezóny je přece jistota letního počasí… no není. Když jsme 7. srpna vyrazili z Prahy směr k Orlík, vydatně pršelo a teploty připomínaly spíše konec podzimu.
„To brzo přejde, uvidíte“, říkala paní, která nám v přístavu loď předávala… nepřešlo.
Mimochodem, hladina přehrady byla tak o 4 metry níž, než je běžné, a tak nakládání zavazadel, navíc v dešti, nebylo po strmém písčitém břehu uplně easy. Ale asi se někomu tam nahoře zdálo, že jsem promočený málo, takže po 5 minutách na přístavním molu jsem šlápl vedle a zahučel pod hladinu… mobil mínus. No což, užiju si alespoň trochu digitálního detoxu. Naštěstí jsem u sebe v tu chvíli neměl foťák.
Pršet nepřestávalo, ale řídit zakrytou loď v dešti je pohoda, má totiž i stěrače, teda pokud víte, kde je zapnout, což nebyl můj případ. Tyhle tři dny byly spolehlivě nejstudenější a nejmokřejší za celé léto. Prostě kdo umí, ten umí. Ale abych byl upřímný, chvílemi pršet přestávalo. Mít plachetnici, asi bych ten vichr i ocenil.
Samozřejmě 10 minut po tom, co jsme, opět v dešti, vynosili z lodi do auta bagáž a vyrazili zpátky na Prahu, vysvitlo slunce a všude azuro.
Strávit pár dní na pronajaté lodi zní jako fajn nápad.